Kendimize Reiki uygulama

0iLCADujghy

KENDİMİZE REİKİ UYGULANMASI

Reiki bilgisi ve enerjisi karşınıza herşeyden önce kendi ihtiyacınız olduğu için çıkar. Reiki‘yi düzenli uygulamak, her çakraya uygulamak çok önemlidir. Reikiyi bir bütün olarak ele alıp, hayatın bir parçası olarak görüp değerlendirmek ilerlenecek yolda çok farklı sonuçlar yaratabilir.

Alın, gözler ve yanakların üzeri (6. Çakra)
Göz problemleri, katarakt ve glokom, burun boşlukları, alın boşluğu, nezle, alerjiler, astım, beyin sinirleri,hipofiz bezi sorunlarında etkilidir.

Şakaklar
Kulaklarınızın hemen önünde iki ara çakra vardır. Ellerinizi şakaklarınıza gelecek şekilde bu çakralara yerleştirin. Bu pozisyon ile sağ ve sol beyin dengelemesi gerçekleşir. Çok rahatlatıcıdır ve tüm bedene etki eder. Kulak ağrıları, soğuk algınlığı ve yüksek ateşte etkendir.

Kulaklar
Kulaklarla birlikte birçok organ daha tedavi olur. Soğuk algınlığı ve gripte, ağır işitme, kulak uğuldaması ve çınlamasında, denge bozukluklarında etkilidir.

Başın iki yanı
Ellerinizi başınızın sağ ve sol tarafına gelecek ve taç çakranızı açıkta bırakacak şekilde yerleştirin. Bu pozisyon baş ağrısı, göz problemleri, stres, sindirim sorunları, duygusal bozukluklar ve multiple skleroz içindir.

Baş arkası.
Ellerinizi başınızın arkasına yerleştirin.
Bu pozisyon baş ağrıları, göz problemleri, ateş, sinüsler, sindirim bozuklukları, korkular, fobiler, şok durumları ve depresyon içindir.

Boynun yanlar ve önü (5. Çakra)
Ellerinizi boynunuza yerleştirin. Tiroit bezi, bronşit, grip, üşütmeler, sinirlilik, nefes alma, kendini ifade etme ve iletişim içindir.
Bu pozisyonu bir eliniz boğazınızda , diğeri boynunuzda olacak şekilde de uygulayabilirsiniz.

Kalp çakrası (4.Çakra )
Ellerinizi köprücük kemiğinin üzerine yerleştiriniz.
Bronşlar, stres, duygular, astım, korku, öksürük. Kalp, timüs, akciğerler, bronşit, savunma sistemi, dolaşım sistemi, lenfler, sağırlık, duygular, depresyonlar üzerinde etkilidir. Sevgiyi ve sevme gücünü, şefkati artırır.

Solar Pleksus (3. Çakra)
Ellerinizi göğsün hemen altına, kaburgaların bitimine yerleştiriniz. Karaciğer, safra kesesi, midenin bir kısmı, pankreas, dalak, sarılık, safra taşları, yüksek ve düşük şeker, anemi, lösemi, savunma sistemi, diyabet, grip. enfeksiyonlar, toksin atımı, üzüntü, öfke, depresyon, kronik şikayetler, denge bozukluları üzerinde etkilidir.

Karın çakrası (2. Çakra)
Ellerinizi göbek deliğinizin üstüne gelecek şekilde yerleştiriniz. Ellerinizi altlı üstlü olarakta yerleştirebilirsiniz.
Mide, bağırsaklar, karaciğer, dalak, sindirim sistemi, lenfler, şok, duygular, depresyonlar üzerinde etkilidir.

Kök Çakra (1. Çakra)
Üreme organları, bağırsaklar,
yumurtalıklar, mesane, idrar yolu. dolaşım, sindirim, sağ kör bağırsak, göğüs tümörleri, kasılmalar, menopoz şikayetleri, prostat, sırt ağrıları, yumurtalık/rahim/mesane tümörleri.

Bacaklar
Ellerinizi bacaklarınızın bedene yakın olan üst bölümünde, parmak uçları içeri tarafa yakın olarak (lenfler üzerine) koyun.
Bu pozisyon tüm bacak problemleri içindir.

Dizler
Ellerinizi dizlerinizin üzerine yerleştirin. Bu pozisyon eklem ve romatizma ağrıları, kireçlenme, menisküs, eklem iltihaplan ve varisler içindir.

Ayaklar
Ellerinizi ayak bilekleriniz ve ayak tabanınızın orta bölümüne gelecek şekilde yerleştirin.
Bu pozisyon ayak sorunları, yorgunluk, varis, romatizma ağrıları ve eklem rahatsızlıkları içindir.

Arka sırt bölgesi (4. Çakra)
Strese karşı etkilidir. Rahatlamayı sağlar, omurga ve boyun poblemlerinde etkilidir.

Adrenalin Bölgesi (3. Çakra)
Panik durumlarında , şiddetli ağrı durumlarında ellerinizi bu bölgeye koyabilirsiniz. Herhangi bir acil durumda kişi yüzüstü duruyorsa bu noktaya acil durum amacı ile Reiki verebilirsiniz. Adrenalin salgılanan bölge olduğu için kalp krizlerinde ve sok durumlarında da kullanılır.

Bel Bölgesi (2. Çakra)
Bel ağrılarında etkilidir. Eğer bel fıtığı gibi kronik bir sorununz varsa bu pozisyona ek olarak bacakların iki yanımda kullanabilirsiniz.

Kök Çakra ( 1. Çakra )
Hemoroid ve siyatik ağrılarında da kullanılır.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s