Hayvanlara Reiki Şifası

catreiki

Reiki ile evcil hayvanlarınıza da yardım edebilirsiniz!

Reiki enerjisi ile gelen şifadan dünya üzerindeki tüm canlı varlıklar yararlanabilmektedir. Evlerimizde beslediğimiz canımızdan can olan hayat arakadaşlarımız evcil hayvanlarımıza da fiziksel ve psikolojik rahatsızlıkları söz konusu olduğunda reiki uygulayabiliriz.

Hayvanlar saf varlıklar olduklarından reiki enerjisine oldukça açıktırlar.

Onları rahatsız etmek istemediğiniz bir durumdalarsa, uzaktan enerji göndermeyi tercih edebilirisiniz.

Evcil hayvanlardaki psikolojik rahatsızlıklara reiki son derece iyi gelmektedir. Stresli ve sinirli hayvanları sakinleştirmekte onlarda birgüven duygusu oluşturmakta pozitif bir mizaca geçmelerine yardımcı olmaktadır.

Fiziksel rahatsızlıklar söz konusu ise öncelikle hayvanınızı derhal bir veteriner hekime götürmeli ve tedavisine başlatmalısınız. Buna ek olarak dostunuzu desteklemek, daha güvende ve iyi hissettirmek için reiki yapabilirsiniz. Tedavinin yanında reiki seansları uygulamak hastalıkların daha kolay ve kısa zamanda iyileşmesini sağlamaktadır.

Ayrıca reiki ölümcül hastalığı olan canlıların acılarının dinmesini ve öbür boyuta daha acısız, ağrısız ve travmasız bir şekilde kolayca geçiş yapmalarını sağlamaktadır.

Evcil hayvan sahiplerine reiki öğrenmelerini öneriyorum böylece sizinle birlikte bu yaşamınızda yanınızda olan canlılarla da evrensel şifa kaynağını paylaşabilir, hayatlarını kolaylaştırabilir, reikinin sevgi ve ışığını onlara da yayarak tekamül süreçlerini hızlandırabilirsiniz.

Hayvanlar doğaları gereği yargılama yetisi olmayan saf varlıklardır. Bu da onları enerji çalışmalarına açık bir hale getirir. Evcil hayvanınız saf bir varlık olarak reiki enerjisinden maksimum derecede yararlanabilir enerji vermeye ve almaya hayvanlar insanlardan bile daha çok yatkındır.

Reiki stresli hayvanları sakinleştirir, huzurlu rahatlamış ve güvende hissetmelerini sağlar. Bu açıdan davranış problemleri olan evcil hayvanlar için bilhassa yararlıdır.

Reiki travma geçirmiş terk edilmiş veya kaza geçirmiş hayvanlarda mucizeler yaratabilecek bir güce sahiptir. Yaralı, ağrı içindeki, ameliyat olmuş ve kalça çıkığı gibi hayat boyu birlikte yaşlanması gereken kronik hastalıklara sahip hayvanlara düzenli reiki uygulanmasıyla çarpıcı iyileşmeler kaydedilmektedir.

Reiki, yurt dışında veteriner kliniklerinde aktif olarak kullanılan bir destekleyici terapi ve şifa metodudur. Ülkemizde doğal bitki ve yöntemlerden yararlanan bu tür bir veterinerlik dalı maalesef gelişmemiştir dolayısıyla kliniklerde reiki veren kişilere rastlamak zordur bu nedenle kendiniz reiki öğrenerek evcil hayvanınıza düzenli olarak reiki uygulayarak olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Reiki ölüme yaklaşmış hayvanlarımızın ağrı ve sızılarını azaltmada ve öteki boyuta huzurlu ve kolayca geçiş yapmalarına yardımcı olur aynı zamanda acılı bir dönem yaşayan hayvan sahibi için de ruhsal destek sağlar.

Reiki hayvanlardaki depresyon veya hiper aktivite gibi problemleri şifalandırır.

Hayvanlar gerçekten de reikiye gözle görülür ölçüde pozitif tepkiler vermektedir. Doğaları gereği saf varlıklar olarak enerjiye bizden çok daha fazla açık olan ve kolayca enerji alıp verebilen canlılar olan hayvanlar ihtiyaçları varsa reiki yapmanıza uzun saatler boyu müsaade edebilirler hem de en hiper aktifleri bile kuzu gibi önünüzde kıpırtısız yatabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri şudur; eğer hayvanınız ısrarla reiki yapmaya çalıştığınızda yanınızdan kaçıyorsa demek ki o enerjiyi almaya o an için ihtiyacı yoktur daha sonra tekrar deneyebilirsiniz. Hayvanlar reikiyi ihtiyaçları oranında kendilerini ayarlayarak alırlar ve yeterli geldiği noktada ellerinizin arasından ayrılıp gideceklerdir.

alıntı:

Uzaktan tedavi yapılır  İletişim:

2 comments on “Hayvanlara Reiki Şifası

  1. Işılay hanım, bir arkadaşımın köpeğinde lenfoma çıktı ve kemoterapi görüyor, bu seans sonrası için ona reiki çalışsam, hem hastalıkta gerileme de oluşması mümkün olur mu sizce?
    Ayrıca ben kendi kızıma ( köpeğim yani ) stresli durumlarında reiki çalışıyorum ve saatlerce ben uygulama yaparken yatıyor, demek ki çok iyi geliyor ona ki kıpırdamıyor 🙂

    • Neslihan hanım evet çok doğru iyi düşünmüşsünüz Reiki ile kemoterapi seanslarının etkilerini daha rahat atlatır.
      evet hayvanlar bayılır reikiye ayrıca ciddi bir rahatsızlığı olmadan reiki vermek çok faydalı ilerde hastalık oluşmaması için yararlı olacaktır. 🙂 sevgimle

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s